Smok Mądragon - daje radę
Artykuł dodano dn. 04.06.2013 r. | autor: Agnieszka Mistarz

Poprzez nawiązanie współpracy z Komendą Powiatową Policji w Chrzanowie Nasza Szkoła została jako jedna z nielicznych zaproszona do bezpłatnego udziału w projekcie SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ. Patronat nad projektem sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Komenda Główna Policji i Komenda Główna Polskiej Straży Pożarnej.

Projekt „SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ”, obejmuje szeroko rozumianą tematykę bezpieczeństwa dzieci w najbliższym otoczeniu – w domu, w szkole, na drodze czy podczas zabawy. Do projektu przystąpili uczniowie klas I- III wraz z wychowawcami. Opiekę nad projektem w szkole sprawuje
p. Agnieszka Mistarz.


W ramach projektu uczniowie bezpłatnie otrzymali zestawy edukacyjne zawierające zeszyt ćwiczeń, płytę CD z piosenkami o bezpieczeństwie oraz broszki.

Ta inicjatywa społeczna jest działaniem podjętym przez Stowarzyszenie Laboratorium Troski, na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i zmniejszenia wypadków z ich udziałem. Celem projektu jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem dzieci, poprzez przekazywanie wiedzy o bezpiecznym stylu życia, kształtowanie i utrwalanie prawidłowych, bezpiecznych zachowań oraz zwiększanie świadomości i wiedzy na temat sposobów tworzenia środowiska przyjaznego bezpiecznemu rozwojowi dziecka.

W ramach projektu planowana jest organizacja spotkania ze Strażą Pożarną, Policją, higienistką oraz z pedagogiem szkolnym. Po każdym spotkaniu uczniowie otrzymają certyfikaty. Temat bezpieczeństwa dzieci należy do jak najbardziej aktualnych - Ministerstwo Edukacji Narodowej z uwagi na rosnącą wśród dzieci liczbę wypadków, ogłosiło rok 2013r. ROKIEM BEZPIECZENEJ SZKOŁY.