Kampania – Zachowaj trzeźwy umysł
Artykuł dodano dn. 04.01.2010 r. | autor: Admin


Kampania – Zachowaj trzeźwy umysł

   Kampania realizowana jest od prawie 10 lat. Jej pomysł narodził się w środowisku polskich dziennikarzy, adresowana jest do dzieci i młodzieży. Jednym z jej najważniejszych celów jest propagowanie zdrowego stylu życia, tolerancji oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań zdrowotnych Podkreśla jak ważne jest w tym wieku życie wolne od alkoholu, palenia papierosów, brania narkotyków oraz przemocy. Kampania jest kolorowa, radosna. Odwołując się do zdrowego stylu życia zawsze towarzyszył jej sport i rekreacja oraz znane twarze polskich sportowców. W tym roku twarzą kampanii jest Maja Włoszczowska.

    Kampania „Zachowaj trzeźwy umysł” to realizowana od 2002 roku ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.

   Co roku za pośrednictwem urzędu miejskiego w Alwerni bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji ZTU pod patronatem - co roku ma ona inne hasło przewodnie.

   W ubiegłym roku wysłaliśmy około 50 prac. W tej ogólnopolskiej kampanii pod patronatem dziennikarzy polskich biorą udział uczniowie z około 1000 gmin a kilku tysięcy szkól w Polsce.

   Nasi uczniowie plastycznie przedstawiali swoje pasje. Opisywali niesamowite przygody, których doświadczali. Wykazywali się w quizach wiedza sportową. Wszystkie prace zostały wysłane do poznania.